Okna pcv, drzwi, bramy, rolety – Jaskrów

Rolety zewnętrzne

Roleta zewnętrzna to niezwykle uniwersalny system zewnętrznych osłon okiennych. Chroni dom przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, utratą ciepła, silnym wiatrem, hałasem oraz  stanowi skuteczną barierę antywłamaniową. Zimą w znacznym stopniu pozwala obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast zapewnia przyjemny chłód i półmrok umożliwiający komfortowy odpoczynek osobom przebywającym w danym pomieszczeniu. Minimalistyczny wygląd, możliwość kolorystycznego dopasowania do elewacji budynku czy wiele opcji montażu sprawiają, że system cieszy się dużą popularnością.

ADAPTACYJNE-ELEWACYJNE

System osłon zewnętrznych przeznaczony do budynków już istniejących. Rolety wyróżnia doskonała izolacja termiczna, dzięki czemu latem chronią budynek przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą zapobiegają wychłodzeniu. Zasłonięte rolety przyczyniają się także do redukcji hałasu napływającego z zewnątrz oraz umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Zaletą rolet jest prosty montaż bezpośrednio na ścianę elewacyjną budynku lub do stolarki okiennej (we wnęce). Brak ingerencji w obecny stan budynku oraz brak specjalnych przygotowań pod montaż powodują, że decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie.

W zależności od wyglądu bryły budynku, istnieje możliwość odpowiedniego dopasowania do niej kształtu kasety. W ofercie są kasety: ścięta pod kątem 45°, owalna SKO i półowalna SKP. Kaseta i prowadnice wykonane są z ekstrudowanego aluminium. Dostęp do rewizji kasety jest od przodu, co ułatwia ewentualny serwis rolet.

SYSTEM ADAPTACYJNY

SK

SKE

SKP

SPOSÓBY MONTAŻU ROLET

typ-montazu-a

TYP MONTAŻU A

Cała roleta montowana jest na elewacji budynku, po zamontowaniu okna. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia

typ-montazu-b

TYP MONTAŻU B

Cała roleta przykręcana jest na ramę okienną. Wyjście napędu (linki) prowadzone jest przez ramę okienną. Do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami

typ-montazu-c

TYP MONTAŻU C

Roleta montowana jest we wnękę okienną odwróconą. Ważne aby pomiędzy roletą a oknem było miejsce na otwarcie klapy rewizyjnej. Należy pamiętać, że pancerz także jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył)

PODTYNKOWE SP-E

Systemy podtynkowe SP oraz SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich montażu jeszcze na etapie projektowania budynku, co powala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów funkcjonalnych.

Systemy SP oraz SP-E zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Elementy konstrukcyjne czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do stolarki okiennej. Podobnie jak w przypadku systemów adaptacyjnych, kurtynę rolety mogą stanowić profile wypełnione pianką, tworzywowe oraz ekstrudowane. Rolety w systemach podtynkowych mogą być wyposażone w siatkę przeciwinsektową, która zapewnia skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

SYSTEM PODTYNKOWY

SP

SP-E

NADSTAWNE - OPOTERM

System osłon zewnętrznych przeznaczony do budynków dopiero wznoszonych. Rolety wyróżnia doskonała izolacja termiczna. Latem osłony chronią budynek przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą zapobiegają wychłodzeniu. Zasłonięte rolety ograniczają także napływ dźwięków z zewnątrz oraz dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Decyzję o montażu rolet należy podjąć na etapie tworzenia projektu budynku tak, by zostawić odpowiednią ilość miejsca nad oknem. Rolety montowane są razem z oknami, a sama kaseta umieszczona jest nad ramą okna. Kaseta rolety ukryta jest pod elewacją, przez co osłony idealnie komponują się z elewacją tworząc harmonijną całość z budynkiem.

Kaseta i prowadnice wykonane są z bardzo dobrej jakości elementów PCV. Wnętrze skrzynek zostało dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną. Kaseta rolety nadaje się do całkowitej zabudowy a ewentualny serwis rolety możliwy jest od dołu kasety, wewnątrz budynku. W systemie nadstawnym dostępna jest kaseta prostokątna.

SYSTEM NADSTAWNY

SKT OPOTERM

SKT OPOTERM

Oferujemy okna, drzwi, bramy, rolety, parapety odpowiadające Twoim indywidualnym oczekiwaniom.

Świadczymy kompleksowe usługi związane z pomiarem, montażem, serwisem i transportem.